Hava Kaçağı

Pnömotoraks göğüs boşluğu içinde akciğer zarlarının arasında hava toplanması ve buna bağlı olarak akciğerin bir kısmının veya tamamının..

Göğüs Duvarı Tümörleri

Göğüs duvarı önde iman tahtası, arkada omurgalar, altta karın zarı, üstte köprücük kemikleri, yanlarda kaburga ve kaslarla sınırlı olan, kalp, akciğerler gibi önemli yapıları saran dinamik yapıda kas ve kemi..

Tru-cut biyposi

Akciğer Kalın iğne biyopsisi (Tru-cut biyopsi), hastanın akciğerinde bulunmaması gereken 1-3 cm arasındaki nodül dediğimiz lekelerden ya da 3 cm’den büyük kitlelerden teşhis amacıyla mikroskopla değerlendirmek için parça alma işlemidir. Önceleri biyopsi için genel anestezi verilerek cerrahi işlem yapılması gerekirke...

Akciğer Kanseri

Akciğer kanseri; solunum sistemindeki hücrelerin anormal, kontrolsüz bir şekilde çoğalması sonucu oluşan bir hastalık...

EBUS

EBUS işlemi iki akciğerin ortasında mediyasten ismini verdiğimiz göğüs boşluğunda, soluk borusunun kenarındaki lenf bezlerinden, soluk borusunun içerisinden ultrasonla birlikte biyopsi alınması işlemidir. Son teknoloji aletler yardı..

Akciğer kisti

Tüm organlarda olduğu gibi akciğerde de içerisi sıvı dolu kesecikler sık görülmektedir. Bunlara kist adı verilir. Bu sıvı dolu kesecikler doğuştan gelebileceği gibi bazı paraziter hastalıklara bağlı da gelişebilmektedir. Doğuştan kaynaklananlar bronkojenik kistler, perikardiyal kistlerdir.

Koah hastaları için coil&valf

KOAH hastalarında inhaler tedavi dediğimiz nefes açıcı fısfıs veya nebülizatörle uygulanan ilaç tedavilerinin etkinliği sınırlıdır. İlaçla tedavilerde fayda görmeyen hastalar..

El terlemesi

El terlemesinin sebebi araştırıldığında altta yatan bir hormonal hastalığı bulunmayan hastalar "primer hiperhidrozis" tanısı alır. Bu da hastalığın artık sinir hücreleri kaynaklı olduğu anlamına gelir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu hastalarda artık yapılacak işlem bu fazla çalışan hücrelerin tahrip edilmesidir.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Hastalarımızdan tarafından sık sorulan sorulara aşağıda yer verdik. bunlar dışında özel sorularınız için aşağıdaki iletişim butonuyla bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Hastalarımızdan sık sık bu soruyu duyarız. “Akciğere bıçak değer mi?” 
Evet. Akciğerde hava kaçağı, tümör, kist gibi durumlarda akciğer ameliyatları dünyanın her yerinde yüz yıllardır güvenle yapılmaktadır. Zaten göğüs cerrahisinin birincil işi akciğer ameliyatlarıdır.

Hastalarımız eski filmlerden mi kaynaklanıyor bilinmez, akciğer kanserini duyunca amansız bir hastalığa yakalandığını düşünmektedir. Ancak güncel modern tıpta akciğer kanseri için multimodal tedavi seçenekleri mevcuttur. Cerrahi de bunların en başında gelmektedir. Akciğer kanseri evresine göre çoğunlukla cerrahiyle tamamen temizlenebiliyor.

Teknolojik ve bilimsel gelişmelerle birlikte artık göğüs cerrahisini ilgilendirilen ameliyatların çoğu kapalı yöntem olarak adlandırılan VATS ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Kliniğimizde de akciğer kanseri ameliyatı dahil olmak üzere çoğu ameliyatı kapalı olarak yapmaktayız. Bu da hastalarımıza oldukça konfor vermektedir.

Kliniğimizde otel konforunda konaklamanız dahil hiç bir şey için ek ücret talep edilmemektedir. 

Bize ulaşmak oldukça kolay!

Sağlığınıza kavuşmak için ilk adımı atın; Kayseri Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Eğitim Kliniği'nde randevunuzu hemen oluşturun ve uzman ekibimizin ellerinde yeniden nefes alın.

Bizi Arayın!